Vikersund

minął mi pierwszy dzień w Vikersund które położone jest 40 kilometrów na północny zachód od Drammen. Właśnie odbywają się tutaj mistrzostwa świata w skokach narciarskich a kawiarnia w której pracuje prócz tarasu z widokiem na skocznie mieści się od niej mniej więcej 500m :) za szyby patrząc na skoczków będę zalewał 2 dniowe kawki od Tima - cała oferta :)
kawiarnia ślicznie urządzona, świetna lokalizacja, przytulna, przeszklona a co najważniejsze z wpełni wyposażona kuchnią deserową. Tak jak przyznam się nigdy nie ciągnęło mnie do pieczenia dziś upiekliśmy 8 cookies z płatkami owsianymi, suszonymi morelami polane likierem domowej roboty z whisky z laskami wanilii, muffiny w ilości 8 sztuk i ciasteczka brownie z kakao.  pycha!  Widoki zapierają dech w piersiach. Rafał i Monika mieszkają na zboczu góry z widokiem na cały pas gór kilkukilometrowy.... jakiś kosmos... Jutro nieco więcej o coffee :) idę spać
Ps-piszę z telefonu dlatego nie wrzucam zdjęć, może jutro ogarnę

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

kto?

Damian Durda - barista, trener, pasjonat. Uczestnik Nordic Barista Cup 2012, 2013; wolontariusz WCE, Nicea 2013; wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski Barista, Latte Art, Cup Tasting, Aeropress, Brewers Cup; organizator Toruńskiego Festiwalu Kawy 2012; organizator, współorganizator, patronat wielu eventów w Polsce (między innymi Mistrzostwa Polski Brewers Cup, Warszawa 2013; Rekord Bicia Guinnesa, Toruń 2013; Festiwal Kawy Specialty, Kamyk 2013; Mistrzostwa Polski LA, CT, CiGS, Kraków 2014)

co?

warsztaty, szkolenia, patronat

kontakt

kawopijcy@gmail.com