Woda w Vancouver


WODA

       dopóki nie znalazłem paru artykułów o wodzie w Vancouver miałem statystyczne do tego podejście. Broń Boże do ust "wody z kranu"..

..nic bardziej mylnego.... przeczytałem, że miasto wydało łącznie 600 milionów dolarów na sam projekt monitorowania wody tygodniowo we wszystkich dystryktach. Woda w Vancouver określana jest mianem najczystszej wody na świecie. Wszystko pochodzi z okolic Vancouver - czyli z gór, potoków, rzek....

Kiedy piję tę wodę - prosto z kranu - nie mogę odgonić myśli, że może jest w niej coś niemiłego...
..ale smak tej wody - zimnej - jest niesamowity. Świeża, niezmineralizowana, czysta, idealna wręcz do kawy... I to mnie urzekło - miękka, przejrzysta, klarowna woda, a podchodząc do kranu i lejąc sobie zimną wodę prosto do szklanki...... obłęd :)

spróbowałem zrobić drip'a z wody z butelki - .. kosmos - zupełnie inna baza, słaba kwasowość, jakby stłamszona (parametry te same) - wiedząc już, że ta z kranu jest o wiele lepsza - wystarczy spojrzeć na osad w czajniku - nic - 8 miesięczny czajnik elektryczny wygląda jak nowy


dwa wiodące koncerny z wodą butelkowaną Coca-Cola’s Dasani oraz Pepsi’s Aquafina czerpią ją z pitnej wody z Brampton, Ontario, Calgary i Alberta. To świadczy o jej jakości - nie znalazłem do tej pory stopnia zmineralizowania i parametrów, więc nic więcej o niej nie napisze - a nie chce się już bawić w dziennikarza śledczego ;)

poniższy wykres idealnie obrazuje ile osób piję wodę z kranu - w klubach, restauracjach, kawiarniach nie płaci się za niążyć nie umierać :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

kto?

Damian Durda - barista, trener, pasjonat. Uczestnik Nordic Barista Cup 2012, 2013; wolontariusz WCE, Nicea 2013; wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski Barista, Latte Art, Cup Tasting, Aeropress, Brewers Cup; organizator Toruńskiego Festiwalu Kawy 2012; organizator, współorganizator, patronat wielu eventów w Polsce (między innymi Mistrzostwa Polski Brewers Cup, Warszawa 2013; Rekord Bicia Guinnesa, Toruń 2013; Festiwal Kawy Specialty, Kamyk 2013; Mistrzostwa Polski LA, CT, CiGS, Kraków 2014)

co?

warsztaty, szkolenia, patronat

kontakt

kawopijcy@gmail.com